• WITAMY WIOSNĘ!

          • 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem.  Tradycyjnym zwyczajem związanym z pierwszym dniem wiosny jest topienie lub palenie Marzanny. Nasi najmłodsi z klas I - III powitali Wiosnę właśnie w taki sposób. Pięknie ustrojeni w wiosenne opaski, pokazali, jak bardzo się za Nią stęsknili. Dziękujemy pani Joli Karbarz za pomoc w "ukwieceniu" tego dnia naszym uczniom. Pozostali uczniowie też na wesoło powitali Wiosnę!

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

          • Święto to ustanowione zostało z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w 2005 roku.

            Data 21 marca nie jest przypadkowa, ponieważ nawiązuje do nadejścia wiosny oraz genetycznego podłoża Zespołu Downa –  21 chromosomu.

            Światowy Dzień Zespołu Downa nazywany jest również Dniem Kolorowej Skarpetki. Kolorowe skarpetki nie do pary są symbolem niedopasowania społecznego z jakim borykają się takie osoby.

            Celem podejmowanych działań jest zachęta do wyrażania naszej tolerancji, zrozumienia i wsparcia dla nich.  Tak też było w naszej szkole, gdzie uczniowie na znak tolerancji i solidarności założyli skarpetki nie do pary;) 

          • Światowy Dzień Żaby

          • Żaba, jako nieliczne spośród wielu zwierząt doczekało się swojego święta. Światowy Dzień Żaby obchodzony jest 20 marca, w dniu astronomicznej Wiosny! Żaby to zwierzęta, które występują w wielu różnych gatunkach na całym świecie. Mimo, że nie wzbudzają powszechnej sympatii, są niezwykle pożyteczne i odgrywają ważną rolę w ekosystemie. Święto wymyślono po to, żeby ratować ginące gatunki żab.

            Nasi uczniowie na znak przyjaźni z tym płazem, ubrali się dziś na zielono!

          • DZIEŃ NA OPAK;)

          • Dnia 19 marca w naszej szkole po raz pierwszy odbył się zorganizowany przez Samorząd Uczniowski „Dzień na opak”.

            Tego dnia uczniowie naszej szkoły wyglądali i zachowywali się „trochę inaczej”. Wszystko zależało od ich poczucia humoru i wyobraźni. Większość z nich założyła ubrania na lewą stronę lub tyłem na przód. Zamiast  „Dzień dobry”, można było usłyszeć „Do widzenia”, a zamiast „Do widzenia”... „Dobranoc”;)

            Wszyscy bawili się dobrze, a na korytarzu i w salach lekcyjnych było więcej, niż zazwyczaj uśmiechniętych i radosnych twarzy.

          • Dzień bez plecaka

          • Dzień bez plecaka to wyjątkowa akcja, która zagościła już po raz kolejny w naszej szkole. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, tydzień powitania kalendarzowej Wiosny rozpoczął się poniedziałkiem...bez plecaka. 

            Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością w poszukiwaniu „zastępstwa” dla tradycyjnego plecaka. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w wózki dziecięce, kosze na śmieci, walizki, poszewki od poduszek, kosze sklepowe, znalazła się nawet... klatka na gołębie!. Liczyła się pomysłowość i inwencja twórcza, a tego naszym uczniom nie brakuje! Zobaczcie sami fotorelację!

             

          • POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W PRZYSZOWIE

          • 12.03.2024 r. w PSP w Przyszowie odbyły się eliminacje powiatowe Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej. W zawodach rywalizowały reprezentacje szkół z powiatu stalowowolskiego. Drużyna dziewcząt z kl. VI i V w składzie: Augustynek Daria, Bizoń Alicja, Bródka Izabela, Grabowska Wiktoria,Kozdronkiewicz Alicja, Szewc Marcelina, Bródka Magdalena, Górak Antonina, Kobylarz Nicola, Wołoszyn Natalia, Rup Aleksandra zajęła III miejsce. Drużyna chłopców z kl. VI i V w składzie: Dul Mikołaj, Flisek Filip, Gerathy Conor, Kolasiński Hubert, Nowak Gabriel, Sasak Jan, Skibiński Mateusz, Szelest Szymon, Rosły Alan, Bieniek Szymon, Gimpel Franciszek, Mazurek Marcel wywalczyła miejsce II.

            Gratulujemy sportowej postawy!!!

          • DZIEŃ KOBIET...

          • W piątek 8 marca uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Kobiet. Chłopcy z klas od 0 do VIII nie zapomnieli w tym dniu o swoich Paniach i Koleżankach: na czele z Panem Dyrektorem i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego, złożyli wszystkim paniom i dziewczynkom najserdeczniejsze życzenia. Nie zabrakło też własnoręcznie wykonanych kwiatów i upominków, a także krótkiej części artystycznej przygotowanej przez męską część najstarszej klasy w szkole.

            Serdecznie dziękujemy!

             

          • GMINNE IGRZYSKA DZIECI W PIŁCE SIATKOWEJ 4-KI DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

          • 07.03.2024 r. w ZS w Zaleszanach odbyły się eliminacje gminne Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej 4-ki.
            W zawodach rywalizowały reprezentacje szkół z gminy Zaleszany. Drużyna dziewcząt z kl. VI i V w
            składzie: Augustynek Daria, Bizoń Alicja, Grabowska Wiktoria, Korga Aleksandra, Kozdronkiewicz
            Alicja, Mastalerczyk Wiktoria, Stelmach Oliwia, Szczupaj Nina, Szewc Marcelina, Rup Aleksandra
            zajęła III miejsce. Drużyna chłopców z kl. VI i V w składzie: Dul Mikołaj, Flisek Filip, Kolasiński Hubert,
            Nowak Gabriel, Sasak Jan, Skibiński Mateusz, Rosły Alan, Gimpel Franciszek, Mazurek Marcel również
            zajęła III miejsce.

          • POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

          • 05.03.2024 r. w PSP w Stanach odbyły się zawody powiatowe IMS w piłce ręcznej. Reprezentacja dziewcząt z kl. VIII i VII w składzie: Bakalarz Milena, Bełzak Maja, Góra Gabriela, Góra Julia, Borys Łucja, Bródka Marcelina, Niemiec Hanna, Nowak Maja, Sarzyńska Magda i Rutyna Julia po zaciętej walce zajęła II miejsce. O I miejscu na podium zadecydowały rzuty karne, w których nasze dziewczęta przegrały tylko jedną bramką.

            Serdecznie gratulujemy sportowej postawy!

          • GMINNE IGRZYSKA DZIECI W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

          • 23.02.2024 r. w  ZS w Turbi odbyły się eliminacje gminne Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej. W zawodach rywalizowały reprezentacje szkół z gminy Zaleszany. Drużyna dziewcząt z kl. VI i V w składzie: Augustynek Daria, Bródka Izabela, Grabowska Wiktoria, Korga Aleksandra, Stelmach Oliwia, Szczupaj Nina, Szewc Marcelina, Bródka Magdalena, Górak Antonina, Kobylarz Nicola, Wołoszyn Natalia,Rup Aleksandra zajęła I miejsce. Drużyna chłopców z kl. VI i V w składzie: Dul Mikołaj, Flisek Filip, Gerathy Conor, Kolasiński Hubert, Nowak Gabriel, Sasak Jan, Skibiński Mateusz, Szelest Szymon, Bieniek Szymon, Gimpel Franciszek, Mazurek Marcel również wywalczyła I miejsce. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy uzyskali awans na zawody powiatowe.

            Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie rozgrywek !!!

          • WALENTYNKI 2024

          • 14 lutego, zgodnie z tradycją, w naszej szkole odbyły się walentynki.

            Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował pocztę walentynkową. Od samego rana szkoła tętniła "zakochanym" życiem. Uczniowie tego dnia przyszli w ubraniach koloru miłości, czyli czerwieni bądź różu. Walentynkowi "listonosze" dostarczali różnorodne walentynki, które wywoływały uśmiech na twarzach obdarowanych. Zwieńczeniem wydarzeń była zabawa w odnalezienie swojej połówki papierowego serca. Aż osiem połówek odnalazło się na szkolnych korytarzach!

            A My życzymy każdemu Miłości nie tylko w tym wyjątkowym dniu, ale na co dzień:))

          • FERIE ZIMOWE

          • Drodzy Rodzice i drogie dzieci! Rozpoczynamy właśnie ferie zimowe w naszym województwie. Chcielibyśmy życzyć Wam wspaniałego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Ferie zimowe są po to, by odpoczywać, bawić się i rozwijać swoje zainteresowania, na które w okresie nauki wszystkim brak czasu. Mamy nadzieję, że zasady, o których Wam przypomnimy będą doskonałym kierunkowskazem gwarantującym bezpieczne spędzenie ferii zimowych.

            Do zobaczenia 12 lutego!

          • „Bardzo mądre bajki”

          • W czwartek 25 stycznia, uczniowie klas młodszych obejrzeli w SDK przedstawienie teatralne „Bardzo mądre bajki”.  Spektakl wprowadził młodego widza do świata, który być może jest mu znany, ale którego do końca nie rozumie albo nie zauważa. Dziecko to wrażliwa i delikatna istota, która potrzebuje ważnych życiowych drogowskazów. Bohaterowie opowieści pozwolili zrozumieć, co jest w życiu najważniejsze i czym należy się kierować. Spektakl promuje istotne dla dziecka wartości - przyjaźń, tolerancję, miłość i bezpieczeństwo. Uczy pracy w grupie. Pokazuje że sercem i rozumem można pokonać wszystkie przeszkody. Ciekawe przygody bohaterów, niebanalny tekst i specjalnie skomponowana muzyka stworzyły niepowtarzalny klimat, który porwał wyobraźnię uczniów w niezapomnianą podróż.
            Transport dofinansowano ze środków Rady Rodziców PSP w Turbi. Dziękujemy!

          • IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

          • 23.01.2024 r. w ZS w Zaleszanach odbyły się eliminacje gminne IMS w siatkówce. Drużyna dziewcząt z kl. VII i VIII w składzie: Bakalarz Milena, Góra Julia, Adamczyk Michalina, Borys Łucja, Bródka Marcelina, Kata Nikola, Nowak Maja, Sarzyńska Magda i Rutyna Julia zajęła III miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Bełzak Tymon, Skiba Krzysztof, Stadnik Filip, Wołoszyn Mateusz, Kaska Patryk, Mastalerczyk Bartosz, Siek David,Ziarno Marcin i Zwolak Adam uplasowała się również na miejscu III.

            Gratulujemy !!!

          • W KARNAWALE TO SĄ BALE!

          • Tradycyjnie, tym razem tuż przed feriami, odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. 23 stycznia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zwykle, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, łańcuchami i błyszczącymi ozdobami przez przedstawicieli SU, zachęcała do szampańskiej zabawy - najpierw młodszych, a później starszą "młodzież".

            W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów, policjantów... Były wróżki, księżniczki i różne stwory! Nie sposób wymienić wszystkich! Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania i budzili ogólny podziw! Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał! Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Dobra zabawa nieodłącznie związana jest z muzyką. O świetną i profesjonalną oprawę muzyczną dla starszaków zadbali nasi uczniowie: Daria, Julia i Janek! Wielkie brawa dla Was!

            Zabawa karnawałowa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród uczniów naszej szkoły. Nie ma nic piękniejszego i cenniejszego na świecie niż uśmiech dziecka, który maluje się podczas zabawy na rozbawionej buzi;)  Do zobaczenia za rok!

          • IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

          • 19.01.2023 r. w naszej szkole  odbyły się eliminacje gminne IMS w piłce ręcznej. Drużyna dziewcząt z kl. VII i VIII w składzie: Bakalarz Milena, Bełzak Maja, Góra Gabriela, Góra Julia, Adamczyk Michalina, Borys Łucja, Bródka Marcelina, Nowak Maja, Sarzyńska Magda i Rutyna Julia zajęła I miejsce i wywalczyła awans na zawody powiatowe. Drużyna chłopców w składzie: Bełzak Tymon, Giec Ksawery, Skiba Krzysztof, Stadnik Filip, Wołoszyn Mateusz, Kaska Patryk, Mastalerczyk Bartosz i Zwolak Adam uplasowała się na miejscu II.

            Gratulujemy i życzymy sukcesów w zawodach powiatowych!!!

          • SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - JAPONIA

          • Spotkania z podróżnikiem od lat organizowane w naszej szkole to atrakcyjna, choć nietypowa lekcja geografii. Pan podróżnik tak zaciekawił nas dzisiejszą opowieścią, że od jutra zbieramy na podróż do... Japonii!

            W czwartek 18 stycznia odbyło się w naszej szkole kolejne już spotkanie podróżnikiem z grupy    "Trzask.pl’’.  Tematyka prelekcji była interesująca, a dotyczyła Japonii. O Japonii można dużo mówić – obca, piękna, egzotyczna, niebezpieczna, o zapachu kwitnącej wiśni i blasku wschodzącego słońca... Wraz z podróżnikiem odwiedziliśmy: Tokio, Hiroszimę, Kioto, Nagasaki i wiele innych niezwykłych miejsc.

            Pokaz obfitował w wiele pięknych fotografii i był przedstawiony w sposób niezwykle ciekawy i zabawny. Głównymi punktami prezentacji były: opowieści o wielomilionowej stolicy - Tokyo, świętej górze Fuji, kapsułowych hotelach, japońskich toaletach, Kioto - dawnej stolicy kraju, gejszach oraz uczniach, którzy po lekcjach sprzątają swoją szkołę! Poznaliśmy historię Hiroszimy i bomby atomowej, która zadała smierć tysiącom mieszkańców... Wiele dowiedzieliśmy się o świętej wyspie Miyajima, na której nie można rodzić się ani umierać.

            Spotkania z przedstawicielem grupy „Trzask.pl” to zawsze wielkie przeżycie i zarazem wspaniała przygoda dla naszych uczniów. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie znowu będziemy mogli wysłuchać ciekawostek o kolejnym zakątku świata.

          • Klasa pierwsza w bibliotece

          • Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka.

            Kuklewicz

             

            A wszystko zaczęło się od pogadanki nauczyciela biblioteki Pani Zofii Nowak, z której dzieci dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.

            Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

            Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Uczniowie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie doskonale. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Następnie każde z dzieci po raz pierwszy wypożyczyło książkę do domu. Ponadto każdy  uczeń z klasy pierwszej otrzymał pamiątkowy dyplom.

            Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

          • PRZEKAŻ 1,5% PODATKU!

          • Cel szczegółowy: ZESPÓŁ SZKÓŁ W TURBI 6184

             

            SZANOWNI PAŃSTWO - PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY!

            Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na potrzeby naszej szkoły. Jesteście z nami już kolejny rok, a Wasze 1,5% ma dla nas znaczenie. Zebrana kwota zawsze zostaje wydatkowana dla NASZYCH DZIECI na:

            - zakup pomocy dydaktycznych;

            - dofinansowanie atrakcji na Pikniku Rodzinnym, m.in. "start" balonem;

            - dofinansowanie pokazów, dyskotek lub wycieczek szkolnych.

            Dziękujemy, że jesteście z nami!

             

          • Koncert charytatywny

          • 14 stycznia 2024 roku uczennice PSP w Turbi: Anna Kolasińska, Emilia Paterek, Antonina Bartoszek, Kornelia Cieśla, Rita Bratejko wzięły udział w koncercie charytatywnym, który odbył się w Domu Ludowym w Dzierdziówce. OSP zaprosiła Chór Gaude Vitae pod dyrekcją Pani Ewy Woynarowskiej, solistów ze Studia Wokalnego Vivo oraz ze Społecznej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli. Wszyscy wykonali piękne kolędy i pastorałki, a zebrane środki zostały przekazane podopiecznym zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego SPZOZ w Stalowej Woli (Rozwadów).

            Dziękujemy naszym uczniom za udział w koncercie, a rodzicom za opiekę i poświęcony czas. Dzięki Waszej obecności podopieczni zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego SPZOZ w Stalowej Woli mogli poczuć dobro i pomoc płynące od ludzi dobrej woli.